yandex
indirimli ürün

Castrol Radicool Sf Kırmızı Antifriz 3LT

Kalan Stok: 1 Adet

FİYATLANDIRMA

SEÇ ADET FİYAT
1 adet 459.90 TL 650,00 TL

459.90 TL

bedava kargo rapid ssl güvenli ödeme

Ürün Bilgisi

Castrol Radicool Sf Kırmızı Antifriz 3LT

İhtiyaç halinde motorlarda kullanılan antifrizler, soğutma sistemlerinde kullanılan kimyasal sıvılardır. Soğuk hava koşullarında suyun donma derecesini düşürmeyi sağlar. Buzlanmanın önüne geçerek motorun içerisinde bulunan sıvının ideal ısıda olmasına yardımcı olur. Kışın gelmesiyle birlikte araçların çok sık kullandığı Castrol Radicool Sf 3 Litre Organik Kırmızı Konsantre Antifriz, aynı zamanda sistemi aşınmalara karşı da korur. Radyatör suyuna ilave edilerek donmayı engelleyen Castrol konsantre antifriz, sıvının motor içinde rahatlıkla dolaşmasına imkan tanır. Donmayı önleyen kimyasal bir madde olsa da ayrıca aşırı ısınmanın da önüne geçerek sıcaklığın dengede kalmasını sağlar. Suyla birlikte kullanıldığında daha az donma sıcaklığı sağlar.

Üstün Soğutma Gücü ve Korozyon Koruması

Castrol antifrizin karıştırıldığı suyun miktarı çok önemlidir. Su seviyesi en fazla %70’lerde tutulmalıdır. Bu seviye aşıldığında donma oranı düşer ve motorun hararet yapmasına neden olabilir. Karışım sırasında sert sular kullanılmamalıdır. Sert su, antifrizin içerisinde bulunan koruyucu maddenin etkisini azaltabilir. Bunun için musluk suyu dışında distile edilen yumuşatılmış su kullanmak gerekir. Bütün hava şartlarında rahatlıkla kullanılabilen Castrol Radicool organik kırmızı konsantre antifriz için ideal saf su oranı %50’lerde olmalıdır. Fosfat, nitrit ve silikat içermeyen antifriz, çevreye zarar vermeyen içeriğiyle uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Dökme demir ve alüminyum kullanılan motorlarda etkili korozyon koruması sağlar. İçerisindeki özel katkı formülü sayesinde sert suyun oluşturduğu kalsiyum tortusunu engeller.

4 Mevsim Kullanılabilen Castrol Radicool Organik Konsantre Antifriz

Normal koşullarda antifrizin senede bir kez ölçülmesi çok önemlidir. Uzun ömürlü kullanım sunan antifrizler de bu süre 5 yılı bulabilir. Değişim öncesinde bomometre ile ölçüm yapılarak ortaya çıkan değere bağlı olarak ekleme yapılır ya da değiştirilir. Karışım içerisindeki etken glikol seviyesini ölçer ve koruyucu hakkında bilgilendirir. Yani antifrizin soğutma gücünü değil sıvının yoğunluğunu ölçer. Castrol Radicool antifrizi eklemeden önce motorun soğuk olmasına dikkat etmelisiniz. Aracın kaputunu kaldırdıktan sonra radyatör ve yedek su kapağını açmalısınız. Hemen alt tarafta bulunan tahliye vanasını da açarak içerisindeki suyu boşaltarak vanayı kapatabilirsiniz. Sonrasında antifrizi radyatörün içerisine dökebilir ve ardından saf suyu da ilave edebilirsiniz. Radyatör dolduktan sonra araç çalıştırarak motordaki su miktarı azalmaya başlar. Su seviyesi normale dönene kadar eklemeye devam edilir.

İnorganik Önleyiciler İçermeyen Organik Asit Önleyici

Bir alkol çeşidi olan Castrol Radicool Sf 3 litre organik antifiriz, organik bir asit önleyicidir. Organik antifrizlerin birçok renk çeşidi olabilir. Castrol Radicool antifriz kırmız renge sahiptir. Motora geç temas eder ve uzun süre korur. Yaklaşık 5 sene rahatlıkla kullanılabilir. Farklı içeriğe sahip birçok antifiriz çeşidi bulunur. Kullanım amacı ve katkı maddeleriyle birbirlerinden ayrılırlar. Kullanım süreleri, rengi ve aracın yaptığı mesafe gibi farklı özellikleri vardır. Antifriz kullanım şekli, mevsim koşullarına bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Tek başına kullanılmaması antifrizlerin ortak özelliklerinden biridir. Yaşanılan bölgenin iklim koşulları ve aracın özellikleri göz önüne alınarak su ile antifriz seviyesi en doğru şekilde belirlenebilir. Su miktarı aşıldığında donma noktası düştüğü için doğru oranda ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Her antifrizin saklama ömrü de birbirinden farklıdır. Raf ömrü dolmak üzere olan antifrizleri kullanmamanız çok önemlidir. Araçlara eklenen antifriz ürünleri özelliklerine göre ortalama 30.000 – 1 milyon km arasında kullanım sağlar. Karma filo operasyonları için uygun olan Castrol Radicool antifriz, geniş araç yelpazesine sahiptir. Uzun çalışma performansı sayesinde değiştirme süresini daha uzun tutar.

Castrol Radicool Sf Kırmızı Antifriz 3LT yorumları. Bu ürün Hakkında Soru sorabilir veya yorum yapabilirsiniz

  1. İlk yorum yapan siz olun. Bu ürün için yapılmış bir yorum bulunmuyor

Omay Otomotiv WhatsApp Omay Otomotiv Telefon